Centralny Bank Polski przyznaje się do prowadzenia kampanii anty-crypto ?

Podziel się

Centralny Bank Polski przyznał się do finansowania kampanii anty-kryptowalutowych w mediach społecznościowych, a konkretnie polskiego YouTubera Marcina Dubiela i jego wideo z grudnia 2017 r. „STRACIŁEM WSZYSTKIE PIENIĄDZE ?!”, Donosi polski portal Money.pl.

Kampania mediów społecznościowych przeciwko krypto przeprowadzona została przez polski centralny bank w połączeniu z polską siecią partnerską Youtube Gamellon, Google Ireland Limited i Facebook Ireland Limited, przeznaczając około 91 000 złotych (około 27 000 USD) na produkcję treści anty-crypto.

Money.pl donosi, że kampania Banku Centralnego zawierała również wideo opublikowane na kanale Youtube Planety Faktów, który ma ponad 1,5 mln subskrybentów, a kanał Youtube Dubiel ma ponad 900 000 subskrybentów.

Opis filmu zawiera hashtag #uważajnakryptowaluty, który został stworzony przez Komisje Nadzoru Finansowego razem ze stroną banku centralnego poświęconej ostrzeżeniom przed wykorzystaniem kryptowalut.

Akcja klipu ma miejsce w restauracji, w której główny bohater nie może zapłacić za posiłek podczas randki swoją nową kryptowalutą, co powoduje, że oglądający dostrzegają w tym pewnego rodzaju oszustwo i wyrabiają sobie własną opinie na temat kryptowalut.

Ostatnio również pojawiły się problemy z reklamami internetowymi związanymi z kryptowalutami, a Chiny rzekomo zabraniają takich reklam w mediach społecznościowych.

Po oficjalnym uznaniu za legalny zarówno handel, jak i wydobycie kryptowalut w lutym 2017 roku, Polska wydaje się pozostawać przeciwko temu rynkowi. Planuje zakazać handlu nimi lub je uregulować. Jednak po tym, jak Nicolas Maduro w Wenezueli ogłosił wprowadzenie krajowej kryptowaluty, petro, Polska jest podobno jednym z zagranicznych inwestorów chcących z niej korzystać…

W wideo Dubiela nie ma wzmianki o sponsoringu Youtubera. Od 8 grudnia 2017 r. Historia Dubiela opowiada o młodym mężczyźnie, który inwestuje wszystkie swoje pieniądze w krypto tylko po to, aby się wzbogacić, a następnie zostaje bankrutem. Filmik ten ma ponad 500 000 wyświetleń.


www.cointelegraph.com

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *