CEO twittera – Bitcoin stanie się głównym środkiem wymiany w ciągu dekady

Podziel się

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i serwisu płatniczego Square , powiedział, że spodziewa się Bitcoina (BTC) jako jedną z przyszłych walut świata – Tak pisze portal The Times  21 marca.

Dorsey uważa, że ​​przyswojenie bitcoina i uświadomienie ludzi może zająć nawet do 10 lat, ale nie zdziwi się, jeśli nastąpi to znacznie szybciej:


„Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, Internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to Bitcoin. ” – Dorsey

Pod koniec lutego 2018 r. Dorsey powiedział wcześniej, że  serwis płatniczy Square skoncentruje się na opracowaniu większej aktywności związanej z interakcją Bitcoina za pośrednictwem aplikacji Cash App, opisując, że technologia blockchain może zupełnie zmienić społeczność internetową oraz pomóc w jej działalności, przyjmując płatności za usługi czy produkty.

Dorsey w The Times twierdzi, że nie wierzy w BTC na tyle, żeby mógł się stać skuteczną walutą, ale na pewno będzie to środek wymiany w handlu. Opowiada też o tym, że ma świadomość tego iż istnieją inne technologie, które wyprzedzają bitcoina. Są szybsze i tańsze, a technologia taka jak Lighting Network mogła by pomóc stać się bitcoinowi numer jeden na rynku kryptowalut.

„Jest powolny i kosztowny, ale gdy coraz więcej ludzi go ma, te rzeczy odchodzą. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują blockchain i sprawiają, że jest on bardziej przystępny „.- Dorsey

W poprzednim artykule, możemy zauważyć, że Twitter zarówno jak i inne portale społecznościowe będą zakazywały reklam związanych z ICO i kryptowalutami. Prawdopodobnie reklamy będą blokowane, ale tylko i wyłącznie takie, które podejrzewa się o wyłudzanie pieniędzy i oszustwa, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej projektów, które niosą ze sobą złe intencje. Twitter chce temu zapobiec.
Źródło: cointelegraphObserwuj mnie:
Steemit: https://steemit.com/@cashowskypl
Facebook: https://www.facebook.com/cashowsky/
Twitter: https://twitter.com/CashowskyPL

Podziel się

One thought on “CEO twittera – Bitcoin stanie się głównym środkiem wymiany w ciągu dekady

  1. Lukas Reply

    Według mnie akurat nigdy nie będzie to Bitcoin, bo jest go ograniczona ilość, według mnie bardziej będzie służył do przechowywania wartości, a funkcja waluty transakcyjnej przypadnie innej krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *