Baner 750x100


Dlaczego Giełda Bitbay ?


Proszę obejrzeć prezentacje założyciela giełdy:


Jak założyć konto na giełdzie Bitbay i handlować bitcoinami ?W celu zakupu lub też późniejszej sprzedaży bitcoinów należy zarejestrować się na wirtualnej giełdzie bitcoinów.

Na początku rejestrujemy się na stronie pod tym linkiem:
rejestracja

bitbay1
UWAGA
– nie musisz weryfikować konta wysyłając swoje dokumenty ale jeśli to zrobisz przelewy bankowe będą docierały na giełdę w ok. 15 min (dowód osobisty i prawo jazdy).


JAK KUPIĆ BITCOINY ?


W tym celu musimy zasilić nasze konto na BitBayu środkami (przelew bankowy w PLN). Istnieje możliwość zakupu BTC poprzez e-mail, ale tego nie polecamy z racji na wyższy koszt, chyba, że komuś zależy aby kupić BTC „tu i teraz”. W przypadku
przelewu bankowego, są one księgowane 3 razy dziennie w dni robocze (9, 12, 16). WAŻNE – pamiętaj aby dokładnie wpisać tytuł przelewu, który wyświetli się

Tobie w zakładce WPŁATA, tak jak pokazaliśmy na poniższym obrazku. Jego budowa będzie następująca:
Jeśli masz zweryfikowane konto na BitBay przelewy dochodzą w kilka minut, a jeśli nie trwa to kilka godzin.
bitbay2
Po tym, jak środki dotrą na Twoje konto w BitBay zamieniamy je na bitcoiny. W tym celu wejdź w zakładkę GIEŁDA, a następnie na środku strony SZYBKA TRANSAKCJA.
Wypełnij rubrykę „Chcę szybko kupić” wpisując kwotę PLN, którą zamienisz na bitcoiny (BTC) i kliknij KUP TERAZ.
bitbay3
UWAGA – sprzedaży bitcoinów (zamiany na PLN) dokonujemy w analogiczny sposób. Pamiętaj, że możesz również wystawić swoją oferte (kupna lub sprzedaży danej ilości BTC) po określonej cenie. Zostanie ona zakończona gdy znajdzie się odpowiednie zlecenie przeciwne (czyli dla naszego zlecenia kupna odpowiadająca cenie i ilości oferta sprzedaży i odwrotnie).
Transakcja przedstawiona przeze mnie wyżej, a więc SZYBKA TRANSAKCJA zostaje zrealizowana wręcz natychmiast po najlepszym obecnie kursie. Jeśli nie sprzedajemy wielu bitcoinów lub nie zamieniamy wielu PLN, szybka transakcja będzie w zupełności efektywna kosztowo i czasowo.
Jeśli mamy już bitcoiny na giełdzie BitBay przechodzimy to portfela BlockChain, który założyliśmy wcześniej aby przenieść tam nasze bitcoiny z giełdy.


JAK ZAŁOŻYĆ PORTFEL BITCOIN(BTC)


Aby założyć portfel bitcoin bezpłatnie wchodzimy na stronę portfela : KLIKNIJ TUTAJ
blochciain1
Naszym oczom ukazuje się powyższy widok. Wchodzimy w zakładkę PORTFEL.
Następnie klikamy na zielony przycisk „Create A Free Bitcoin Wallet

blockchain2
W dalszej części podajemy swój adres e-mail, hasło (z potwierdzeniem) – UWAGA – aby znacząco poprawić bezpieczeństwo, Twoje hasło powinno być skomplikowane, czyli zawierać małe, duże litery, do tego jakiś znak specjalny lub cyfry. Tym sposobem będzie ciężki do złamania, np. J@nKowalski_1020 (wymyśl swoje). Skomplikowanie Twojego hasła pokazuje specjalny pasek – najlepiej jeśli będzie zielony z napisem strong (silny).

bloch3
Po zaakceptowaniu regulaminu kliknij na niebieski przycisk Continue. Wtedy naszym oczom powinien ukazać się następujący widok:

block4
Portfel jest obecnie pusty (0 BTC), aktualna cena bitcoina to 630$ (na dzień 14.09.2016 r.). Poziom zabezpieczenia naszego portfela jest niski (czerwony pasek z napisem security center).
Jak poza skomplikowanym hasłem na początku podnieść bezpieczeństwo naszego portfela?
Sposobów jest kilka, zapoznasz się z nimi po kliknięciu w SECURITY CENTER.

  • Po pierwsze – zweryfikuj swój adres e-mail. Po rejestracji taka wiadomość powinna pojawić się w Twojej skrzynce, potwierdź rejestrację (Verification link). Wtedy wyświetli się Tobie Twój 34-znakowy adres portfela, który będzie służył do zarówno wysyłania, jak i odbierania bitcoinów.
  • Po drugie, zrób kopię zapasową (Backup Security Phrase). W tej procedurze system poda Ci 12 słów – dokładnie je zapisz, ewentualnie wydrukuj i zachowaj. Zostaniesz zapytany o 4 losowe słowa aby potwierdzić kolejny krok zabezpieczenia. Zapisanie 12 słów jest bardzo ważne – przyda się przy odzyskiwaniu dostępu do portfela gdybyśmy zapomnieli haseł.
  • Po trzecie, stwórz podpowiedź do hasła (hint), która nie będzie wiele zdradzać i podpowie ewentualnie tylko Tobie.
  • Po czwarte, podaj swój numer telefonu komórkowego i wpisz hasło potwierdzające z SMS.
  • Po piąte, ustaw dwustopniową weryfikację (Enable Two Step). Do tego potrzebna Ci będzie aplikacja Google Authenticator, którą łatwo pobierzesz z Play Store lub Apple Store w przypadki iOS. Bardzo przydatne narzędzie – przy jego pomocy można weryfikować się także na innych stronach, gdzie bezpieczeństwo naszych danych jest szczególnie istotne (np. procesory płatności). Najłatwiej będzie zeskanować telefonem kod, który Ci się wyświetli w systemie.


Teraz Twój portfel BTC jest już mocno zabezpieczony. Przy logowaniu na komputerze system poprosi jeszcze o potwierdzenie, które będzie wysyłać każdorazowo na e-mail. Ja korzystam z portfela na telefonie. Dlatego też polecam ściągnięcie sobie aplikacji Blockchain.
Na stronie przeczytamy, że hasło do portfela nigdy nie jest przekazywane przez Internet, wysyłane do serwerów www.blockchain.info, przechowywane w cookies ani w jakiejkolwiek innej formie w naszej przeglądarce. Z tego powodu serwis Blockchain nie może nam pomóc w odzyskaniu identyfikatora czy hasła.

Mamy już założony portfel gdzie będziemy przechowywać, wysyłać i odbierać nasze bitcoiny.


Jak przenieść bitcoiny z BitBaya na nasz portfel BlockChain?


W pierwszym kroku otwórz swój portfel na Blockchain – na głównej stronie kliknij przycisk OTRZYMAJ lub RECEIVE(ang).

block5

Wtedy wygeneruje się Tobie adres, na który przelejesz bitcoiny z BitBay. Skopiuj go lub też skorzystaj z kodu QR.
Dla początkowych transakcji polecamy ręczne przekopiowanie adresu portfela i wprowadzenie go w Bitbay.

W tym celu wejdź w zakładkę Wypłaty w BitBay i wybierz bitcoina.

Po kilku minutach bitcoiny powinny pojawić się na Twoim portfelu Blockchain.
bitbay4


JAK WYSYŁAĆ BITCOINY ?


Wysyłanie bitcoinów jest proste i wygląda podobnie jak przy odbieraniu. Na początku wybieramy WYŚLIJ na głównej stronie Blockchain.

W następnym kroku wpisujemy szczegóły transakcji, czyli adres portfela odbiorcy i kwotę.
Transferu środków możemy również dokonać, podobnie jak w poprzednich przypadkach, używając kodu QR. Jest to zdecydowanie szybsza i, w mojej ocenie, łatwiejsza metoda.

W tej chwili mamy już założony portfel do przechowywania BTC oraz konto na giełdzie gdzie kupujemy i sprzedajemy BTC.
block7PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI, JAK DOKŁADNIEJ DZIAŁAĆ Z BITCOINAMI I NIMI OPEROWAĆ, ZAPRASZAM DO DZIAŁ KONTAKT 😉
W DZIALE PORADNIKI RÓWNIEŻ ZNAJDUJĄ SIĘ CENNE INFORMACJE.