RIPPLE – kryptowaluta dla banków ?

Ripple ciągle zaskakuje swoimi celami i planami na bycie pierwszą kryptowalutą, która na stałe zagości w tradycyjnym systemie bankowym. Jednym z celów Ripple jest sprawienie, by międzybankowe przelewy zagraniczne były wykonywane w ich kryptowalucie. Pozwoliłoby to bankom zaoszczędzić znaczne sumy m. in. dzięki omijaniu pośredników, których marże bywają znaczące. Ripple podpiera swoje stanowisko raportami np. McKinsey 2015 Global Payments Report, które mówią o tym, że światowa ilość płatności w roku 2015 wyniosła ponad 30 trylionów dolarów i ma rosnąć co roku o ok. 6%. W dodatku pokazuje bankom ile faktycznie przepłacają za to by ich pieniądze dotarły z punktu A do B, szczególnie jeśli mowa o przelewach międzynarodowych. Ripple oferuje bankom nowym model, w którym mogą porównać swoje dotychczasowe koszty ze strukturą kosztów przelewów wykonywanych w kryptowalucie. Rozwiązanie oferowane przez Ripple pozwala zaoszczędzić średnio 60% przy przeciętnym przelewie o kwocie 500$.

Coraz więcej banków przyłącza się do sytemu Ripple. Ostatnia dziesiątka instytucji finansowych, jakie dołączyły do Ripple to: MUFG, BBVA, SEB, Akbank, Axis Bank, YES BANK, SBI Remit, Cambridge Global Payments, Star One Credit Union i eZforex.com.

Rozwiązania oparte o sieć blockchaina zaczynają znajdować coraz szersze zastosowanie na globalnym rynku. Ripple przoduje obecnie wśród wszystkich kryptowalut, jeżeli chodzi o współpracę z konwencjonalnymi bankami i procesorami płatniczymi. Dzień, w którym wszystkie te organizację będą wykonywały przelewy zagraniczne w kryptowalucie Ripple nadchodzi wielkimi krokami.

CEO Rippla Brad Garlinghouse jest przekonany o wartości technologii, którą dostarcza i logicznie argumentuje dlaczego jest ona przyszłością:

” Ludzie wiedzą, że Ripple jest jedynym rozwiązaniem opartym o Blockchain, które zostało wypróbowane w realnym świecie i przyciąga uwagę instytucji finansowych wszelkiego rodzaju i różnej wielkości, ponieważ chcą one utrzymać się na powierzchni i przodować na rynku.”

Z kolei tak wypowiada się o Ripple Hirofumi Aihara, Generalny Menadżer Banku Tokyo – Mitsubishi UFJ

“Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Ripple, ponieważ możemy zaproponować nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów wykorzystując do tego technologię Blockchaina. Dla zademonstrowania naszego oddania, przyłączamy się do Japońskiego Konsorcjum Banków by współpracować z innymi Japońskimi bankami i razem przejść na skomercjalizowany użytek sieci Ripple.”

Obiecujące prognozy Ripple (XRP)

Większość transakcji odbywa się między granicami państwa, ale wewnątrz tego samego baku. Spodziewany kamień milowy nastąpi, gdy banki zaczną używać Blockchaina do wykonywania transakcji między sobą. Obecnie XRP notuje ciągłe wzrosty w cenie i kapitalizacji rynkowej, a rok 2018 jak na razie przynosi same dobre wieści dla tej kryptowaluty.Artykuł powstał we współpracy z www.cryptoprofit.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *